BOLU’NUN BUGÜNKÜ KORONA SAYISI

Türkiye’de ilk vakasının 11 Mart’ta görüldüğü koronavirüs-covid 19 tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kabus olmaya devam ediyor. Salgının hızla yayılmasından ötürü bir dizi önlemler alınan Bolu’da da başarılı tedaviler uygulansa da hastalık hâlâ devam ediyor. Koronaya karşı en büyük savunma yöntemi ise evden çıkmamak, hijyene ve izolasyona önem vermek.

BOLU’NUN BUGÜNKÜ KORONA SAYISI
5 Mayıs 2020

Korona korkutmaya devam ediyor. Bolu’da da sayıları haftasonuna göre artış gösteren koronaya karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Ancak yetkililer en büyük savunma yönteminin hijyen, izolasyon ve sosyal mesafe olduğunu söylüyor.

Bolu’da 3 Mayıs Pazar günü 29 olarak kaydedilen korona sayısı, ilçelerden tedavi için gelenlerle birlikte 20 kişi artarak 49 olmuştu. Haftasonu Bolu Merkez’de Gerede’den gelen 9, Yeniçağa’dan gelen 5, Mengen’den gelen 2, Mudurnu’dan gelen 2, Seben’den gelen 1, Dörtdivan’dan gelen hasta sayısı 1 olurken Göynük ve Kıbrıscık’tan gelen hastanın olmadığı görüldü. Sayı, il dışından gelen 1 kişi ve solunum cihazına bağlı olan 1 kişi ile birlikte 54’e yükselmişti.

BUGÜN KORONA HASTA SAYISI 59’A YÜKSELDİ

5 Mayıs Salı günü itibarıyla Bolu Merkez’de salgın hastanesi olarak faaliyet gösteren BAİBÜ Tıp Fakültesi ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nin her iki ünitesinde toplam 59 hastanın tedavi gördüğü öğrenildi.

SAYI ARTTI

İlçelerden Bolu Merkez’e getirilerek tedaviye alınan hastaların sayısında da artma olduğu görüldü. Gerede’den gelen hasta sayısı 11, Dörtdivan’dan gelen hasta 1, Göynük’ten gelen hasta sayısı 2, Mengen’den gelen hasta sayısı 1, Mudurnu’dan gelen hasta sayısı 3, Seben’den gelen hasta sayısı 1, Yeniçağa’dan gelen hasta sayısı ise 5 oldu.

BOLU MERKEZ, GEREDE VE GÖYNÜK HASTA SAYISI ARTTI

Haftasonu korona sayısı Bolu Merkez’de 29 iken, 5 Mayıs Salı günü ise rakam 1 kişi artarak 30’a yükseldi. İlçelerden gelen toplam hasta sayısı haftasonunda 20 olarak kaydedilirken, bugün ise 4 kişi artarak 24 oldu. Artan rakamın haftasonu hiç kaydı bulunmayan Göynük ve Gerede ilçelerine ait olduğu görüldü. Göynük’ten gelen 2 ve haftasonu 9 hasta kaydı olan Gerede’den 2 hastanın daha gelmesiyle bu sayı 24’e yükselmiş oldu. Kıbrıscık’tan gelen hasta kaydı ise haftasonu olduğu gibi bugün de bulunmuyor.

Bolu Merkez’de il dışından gelen ve tedaviye alınan hasta sayısı da 1 kişi artarak 5’e yükselirken solunum takibi yapılan 1 kişinin de tedavisi sürüyor.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.