BAKAN KOCA’DAN KORONA AÇIKLAMASI

Sonbahar ve kış mevsiminde insanların kapalı alanları tercih edeceklerini söyleyen Sağlık Bakanı Koca, korona tehlikesine dikkat çekti. Solunum yoluyla bulaşan koronavirüsün kapalı alanlarda yayılımının genişleyeceğine vurgu yapan Koca, “Çünkü mesafeyi kontrol etmekte daha fazla zorluk çekeceğiz. Sonbahar ve kış, koronavirüs için fırsat ayları olacak” dedi.

BAKAN KOCA’DAN KORONA AÇIKLAMASI
16 Ekim 2020

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada sonbahar ve kış aylarının koronavirüs için fırsat ayları olacağını söyledi.

KAPALI ORTAMLAR KORONAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR

İnsanların özellikle bu aylarda kapalı ortamlarda olacağını söyleyen Koca, “Kapalı alanlarda virüsün yayılım imkanı genişleyecek çünkü mesafeyi kontrol etmekte daha fazla zorluk çekeceğiz. Özetle sonbahar ve kış, koronavirüs için fırsat ayları olacak” dedi.

“KORONAYA GRİP DE EKLENİRSE İŞ DAHA CİDDİLEŞİR”

Sonbahar ve kış mevsiminin aynı zamanda grip mevsimi de olduğuna işaret eden Koca, salgına bir de grip vakalarının eklenmesi halinde işin daha ciddi boyutlara tırmanacağına vurgu yaptı. Koca, “Mevsimsel grip vakalarını buna eklerseniz, işin ciddiyeti ortaya çıkar. Grip virüsü de tıpkı koronavirüs gibi solunum yoluyla bulaşmaktadır. Şayet koronavirüs grip üzerinden yayılırsa salgınla baş etmek daha da zorlaşacaktır. Aynı tedbirlerle ikisinden de korunabilirsiniz” dedi.

AŞI ÇIKANA KADAR ZOR GÜNLER BEKLİYOR”

Bakan Koca aşı çıkana kadar dünyayı zor günler beklediğini söyleyerek en az 1 ay içinde aşıların sonuçlarının almış olacağını belirtti. Bakan Koca ayrıca ev ve iş yerlerinde de sosyal mesafenin korunması gerektiğini özellikle iş yerlerinde de maskenin asla çıkarılmaması gerektiğini ifade etti.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.