KORONADA HANGİ BELİRTİLER ATEŞİN ÖNÜNE GEÇTİ?

Bolu’da koronavirüs belirtileriyle acil servislere giden hasta sayısında eskiye oranla düşüş olduğunu belirten uzmanlar, korona teşhisinde ilk belirti olan yüksek ateşin önüne başka belirtilerin geçtiğini söylüyor. Koronanın bilinen ilk belirtisi olan yüksek ateşin önüne hangi belirtiler geçti? İşte cevabı…

KORONADA HANGİ BELİRTİLER ATEŞİN ÖNÜNE GEÇTİ?
12 Ekim 2020

İNTERBOLUTV HABER

Bolu’da koronavirüs şikâyetiyle hastanelere başvuran hasta sayılarında eskiye oranla düşüş kaydedilmeye başlandı.

Uzmanlar bunu umut veren bir gelişme olarak değerlendirirken, bir diğer gelişmeden de bahsediyor. Bolu’da uzmanların hastalar üzerindeki bir diğer tespiti ise yüksek ateşin önüne diğer belirtilerin geçmiş olması.

HASTA SAYILARINDA DÜŞÜŞ

Bolu’daki hastanelerin servislerinde tedavi gören hasta sayılarının ve ağır vakaların sayılarının eskiye oranla azaldığını kaydeden uzmanlar, yoğun bakımda yatan hasta sayısının ise sayısında değişiklik olmadığını belirtiyorlar.

YOĞUN BAKIMDA 10 HASTA VAR

Buna bağlı olarak Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nin yoğun bakım servisinde 10 koronavirüs hastasının tedavisi devam ederken, hastaneye korona şüphesiyle gelen hastaların belirtilerinde yüksek ateşin önüne diğer belirtilerin daha fazla geçtiğini belirten uzmanlar, vatandaşları bu konuda yanılgıya düşmemeleri için uyarıyor.

HANGİ BELİRTİLER ATEŞİN ÖNÜNE GEÇTİ?

Koronavirüs kovid-19 bulgularının ilki olarak bilinen yüksek ateşle artık daha düşük oranda hastanelere başvuru yapıldığını bildiren uzmanlar, özellikle hastaların kas ve eklem ağrıları, karın ağrısı ve ishal, tat ve koku almada bozukluk gibi şikayetlerin daha fazla görüldüğünü söylüyor. Hastanelere yüksek ateşi olduğu sanısı ile başvuran hastaların ise ateşlerinin ölçüldüğünde yüksek olmadığının kaydedildiğini belirten uzmanlar, diğer belirtilerin çok daha fazla ön planda seyrettiğini vurguluyor.

KORONANIN BEYNE ETKİLERİ VAR MI?

Uzmanlar korona sonrası bulguların devam edip etmediği yönünde araştırmaların sürdüğünü belirtirken, konuya ilişkin covid-19 geçirmiş kişiler üzerinde hafıza zayıflığı, unutkanlık, baş dönmesi gibi şikayetlerin görülme sıklığının araştırıldığını ifade ediyor.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.