BOLU’DA KORONA PİK YAPTI

Bolu’da geçtiğimiz hafta korona belirtileriyle hastaneye başvuranların sayısında artış olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz hafta BAİBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ne kaç kişi bu belirtilerle başvurdu? Hastaneye yatırılan ve evlerinde tedavileri devam eden pozitif hasta sayısı kaç?

BOLU’DA KORONA PİK YAPTI
25 Temmuz 2020

İNTERBOLUTV HABER

Bolu’da geçtiğimiz hafta koronavirüs covit-19 pozitif vaka sayısında artış olduğu görüldü.

GEÇEN HAFTA 300 POZİTİF VAKA ÇIKTI

Koronanın pik yaptığı geçtiğimiz hafta korona belirtileriyle Bolu Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne başvuranlardan 300 kişinin testlerinin pozitif olduğu öğrenildi. Başvuru sayısının artmış olmasına dikkat çekilirken, 3 ay önceki pandemi sürecinde dahi bu kadar kişinin korona belirtisi ve şikayetiyle hastaneye gelmediği belirtildi.

9 KİŞİ YOĞUN BAKIMA ALINDI

Bolu’da 2 hastaneye başvuran pozitif 300 hastadan hafif şiddette olan hastaların evlerinde tedavilerine devam edilirken, 9 kişinin yoğun bakımda hastalıkla mücadeleleri sürüyor. Hastaneye başvuran hastaların 7 gün tedavi süreçleri devam ederken sonrasında 14 günlük karantina süreleri başlıyor.

Yetkililer ve Bakanlık vatandaşların özellikle maske takmaları, sosyal mesafeye özen göstermeleri ve hijyen konularında hassas olmaları gerektiğinin altını bir kez daha çizdi.

www.interbolutv.com

1 yorum yapılmış

  • Coskun25 Temmuz 2020 - 14:28
    Toplam 300 kismi olmus acaba son durum nedir
    %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2021 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.